Látky-Tinka.cz
    KONTAKT
   Látky Tinka
     Hlušice 96
     50356   Hlušice
     tel.: +420739052236
    
     IČO: 04965523
     DIČ: CZ7955021008

   QR code

   Úplety

   Jak správně prát a sušit úplety

   Úplety jsou bavlněné tkaniny s příměsí menšího množství elastanu a je hojně používán pro šití oblečení, jemných dětských oblečků až po dámské šaty. Tenké nitky této látky mohou být tkané nebo pletené s obdivuhodnou prodyšností. Oblečení z úpletů jsou cenově výhodné a mají vysokou životnost, ale je také třeba s nimi správně manipulovat, aby jste jej udrželi v tom nejlepším stavu po dlouhou dobu.

   • Jak prát a sušit úplety

   Úplety jsou samozřejmě tkaniny, které se dají prát v pračce. Jenže co dělat, když na krásný úpletový svetřík vylijete nevábně barevnou tekutinu? Zajisté se snažte co nejrychleji dostat skvrnu z látky, abyste zabránili trvalému zabarvení. Dnešní trh nabízí stovky čističů skvrn na oděvy, ale jedno je jasné, čím dříve se skvrnu pokusíte odstranit, tím uděláte lépe. Jestliže se rozhodnete pro komerční čisticí prostředek, doporučujeme zvláště u tmavých barev jako je zelená, modrá a jiné, otestovat přípravek na vnitřní straně lemu, abyste se ujistili, že z vašeho nádherného jednobarevného úpletu nebude rázem batikovaná látka.

   Horká voda a nepřiměřeně horký vzduch? Tato kombinace s úplety nejde dohromady. Vysoké teploty sušičky a vody mohou způsobit smrštění vláken. Proto doporučujeme tento druh látky prát na nižší teploty, což znamená prát na 30 - 40 stupňů. Dodrželi jste tento postup, ale tričko či jiný oděv se vám zdá mírně smrštěný? Nelekejte se, bavlněná vlákna se během nošení opět uvolní. Sušení úpletů na příliš vysoké teploty nejenže látku smrští, ale i zmačká. Samozřejmě sušit můžete, ale zvolte program pro bavlněné oblečení nebo využijte nižší teploty sušení. Tyto tkaniny vyžadují minimální žehlení, takže pokud jej vyjmete ze sušičky mírně vlhké a pověsíte jej, podpoříte životnost vašeho oblečení.

   • Žehlení úpletů

   Některé z těchto tkanin mohou být po vyprání zmačkané a mohou tedy vyžadovat žehlení. Doporučujeme používat střední teplotu žehličky a vždy žehlete správnou stranu látky. To znamená, že budete žehlit rubovou stranu. Pro ochranu můžete použít ochrannou látku, přes kterou úplet vyžehlíte. Tímto způsobem zabráníte popálení vláken. Popálená vlákna poznáte jednoduše. Začnou tedy žloutnout a bohužel jejich spálená místa nelze nijak oživit.

   Druhým řešením může být použití horké páry na oblečení. Pokud i tohle není vhodné, pověste oblečení po koupání do zapařené koupelny.

   • Použití

   Úplet je dokonalá látka k vytvoření dá se říct jakéhokoliv lehkého oděvu. Můžete jej využít k šití prodyšných dětských triček, šatů, dokonce i overalů pro malé princezny. Tato látka se vyznačuje svou jemností a výbornou prodyšností, proto bude vhodná pro šití dětských pyžámek. Nezapomínejte, že kůže našich nejmenších je velmi citlivá a proto potřebuje jemné tkaniny, které kůži pohladí, nikoliv poškodí.

   Náplety

   Náplety co jsou a jak je využít?

   Šijete dětem, ale i sobě stylové oblečení originálních střihů z různých látek s tradičními i netradičními vzory? Chcete mít pod kontrolou jaké druhy látek nosí vaše dítě, protože má problematickou kůži? Nebo jednoduše šití berete jako svůj koníček, při kterém se odreagujete? Ručně šité oděvy jsou velmi originální a mnohdy i zábavné kousky oblečení, které je ale třeba nějakým způsobem přivést do finální úpravy, aby vypadaly skvostně a byly řádně dokončené. V tomhle článku se dozvíte, co je na tento krok nejideálnější a jak jej využít.

   • Co jsou náplety

   Náplety neboli patent je většinou mírně elastická bavlněná látka s příměsí elastanu, jenž je díky své elasticitě vhodná na dokončení celkového vzhledu vašeho nově šitého oblečení. Z důvodů použití více než jednoho materiálu a jiného postupu při zpracování této látky, mají náplety rozdílnou strukturu. Mají jemné a příčné proužkování, tudíž jsou dokonale vypadající a neodmyslitelnou součástí většiny oděvů. Eshop látky Tinka nabízí náplety o váze od 240 g až po 290g za přijatelné ceny, kde je možné vybírat z velkého množství barev a vzorů jako jsou pruhy, křížky, hvězdičky a jiné. Velkou výhodou nápletů je jejich vyšší gramáž, kdy se náplety stávají ideální i jako patent v pase u dětských a těhotenských kalhot.

   • Jak jej využít

   Některé šikovné švadlenky používají tento druh látky na takzvané nastavování například dětských rukávů. Znáte ten pocit, když ušijete svému dítěti nádherné tepláčky či tričko a než se nadějete, rukávy či nohavice jsou krátké? Tohle je jeden z nejčastějších důvodů, kdy lze sáhnout po nápletu a prodloužit tak nenápadně oděvu jeho délku. Ale nejen to, náplety se používají i na dokončení triček. Tedy na lemy u mikin, triček a ostatního oblečení. Některé maminky používají náplety i k pohodlným těhotenským kalhotám. Někdy je také náplet použit se smyslem pro design, kdy zdobí například patenty u nohavic rozdílnou barvou než jsou samotné kalhoty.

   Pohodlná teplákovina a její druhy

   Pohodlná teplákovina a její druhy

   Když se řekne teplákovina, jaký druh oblečení si každý z nás představí? Zajisté to budou dlouhé mikiny a vytahané, tmavé domácí tepláky.  Přibližně v devadesátých letech tato skutečnost byla pravdou. V dnešní době se stala teplákovina revolučním módním trendem, který se závratnou rychlostí šíří po celé zemi. Takže se můžete cítit velmi pohodlně a skvostně i v teplákové soupravě. O tom ví své také spousta celebrit a salony kreativních krejčí. Čtěte dále a dozvíte se s jakými teplákovinami se můžete setkat a jaká je její výhoda. 


   Pohodlnost a její vlastnost
   Teplákovina je jednou z nejpohodlnějších látek pro každého muže, ženu a dítě. Nejen ve velké a staré mikině se můžete cítit skvěle. Pohodlně se můžete cítit i v teplákách šitých na míru, které vaše tělo pohladí. Pokud si však své teplákové soupravy oblíbíte natolik, že jej vezmete i na procházku přírodou a zpotíte se, můžete zůstat klidní a součástí výbavy batohu nemusíte mít náhradní oblečení, protože díky jedinečné absorpční vlastnosti, látka odvede přebytečnou vlhkost. Teplákovina je svým způsobem  bavlněný úplet, který byl obohacen o takzvanou doplňkovou nit pro maximální pevnost.    Nejvhodnější druhy teplákoviny ke každodennímu využití:

   • Počesaná teplákovina

   Ze všech látek, bude počesaná teplákovina nejideálnější ke každodennímu využití. Tento materiál je díky své spodní neboli rubové straně teplý a na omak připomíná hladký a hřejivý fleece. 

   • Nepočesaná teplákovina

   Má mnohem menší hřející vlastnosti, než teplákovina počesaná, tudíž je méně teplá a její rubová strana vlastní jemné oka. Rubová strana dělá z tohoto materiálu velmi univerzální látku, ze které lze ušít čepice, tepláky, ale i dámské a pánské šortky.

   • Warmkeeper

   Jistě už podle názvu odhadujete, že půjde o velmi teplou teplákovinu. Tato látka je velice jemná a hřejivá, vhodná především pro oblečení na děti, jako jsou čepice, legíny a jiné. Její spodní strana je pokrytá teplým, jemným kožíškem. Celkově je tato teplákovina elastičtější než ostatní druhy. 

    
   K efektivnímu poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze navštěvnosti využíváme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde
   OK